Biało Czarne

Biało-czarne to rodzinna firma, która powstała w naszych głowach, gdy odwiedzaliśmy Szwecję. Tam takie portale jak nasz, czyli komisy, ale z transakcją kończącą się aukcją, są na każdym kroku. Dokonaliśmy na nich kilku zakupów i zauroczyliśmy się. Musieliśmy stworzyć coś takiego tutaj. Zapraszamy do naszej przygody!

LICYTUJ

Kupuję

Stajesz się klientem poprzez zarejestrowanie/zalogowanie się na stronie aukcyjnej (wchodzisz na nią poprzez przycisk

Wzrost licytowanych ofert
  • 25-40 zł, co 1 zł
  • 50-500 zł, co 5 zł
  • 500-1000 zł, co 10 zł
  • 1000 zł, co 20 zł

Przy każdorazowym zakupie dodawana jest opłata aukcyjna w wysokości 15 zł oraz marża za zakup w wysokości 10% wylicytowanej kwoty zakupu.

Przykład
Przedmiot, który jest wylicytowany za 100 zł, otrzymuje ostateczną cenę 100 zł + opłata za zakup 10 zł (10% wylicytowanej kwoty) + opłata aukcyjna 15 zł = 125 zł. Ostatecznie kupujący ma do zapłaty 125 zł

Po wygraniu aukcji, faktura jest wysyłana pocztą elektroniczną na podany e-mail. Faktury możesz również znaleźć na stronie w zakładce Moje konto.

Płatności można dokonać przelewem bankowym, lub kartą płatniczą w siedzibie firmy (ul. Wiejska 29 a, Bydgoszcz), przy odbiorze wylicytowanych rzeczy. Płatności i odbiór należy dokonać w ciągu 7 dni od zakończenia aukcji.

Gdy przedmioty są opłacone, jednak nie odebrane w wyznaczonym terminie, rozpoczyna się naliczanie opłaty za przechowywanie wylicytowanych przedmiotów w wysokości 30 zł za sztukę za tydzień dla małych przedmiotów, 100 zł za tydzień dla dużych przedmiotów.

Jeśli zakupione towary nie zostaną opłacone / odebrane w uzgodnionym terminie, Aukcje bialoczarne.pl mają prawo odsprzedać towar w imieniu sprzedawcy innemu kupującemu.

Odbiór zakupionych towarów odbywa się we własnym zakresie, z własnym transportem, a także z własnymi zabezpieczeniami i opakowaniami do zakupionych rzeczy.

Wszystkie towary są sprzedawane w istniejącym stanie. O ile nie podano inaczej, zużycie może być uzależnione od wieku i innych okoliczności. Kosiarki, elektronika i wszystkie inne podobne przedmioty nie są testowane i nie dajemy żadnych gwarancji na funkcjonowanie. Istnieje możliwość przetestowania elektronicznych przedmiotów w siedzibie przed złożeniem ofert.

Wszelkie informacje/reklamacje, na temat sprawdzanego towaru należy zgłosić przed opuszczeniem siedziby firmy.

Prawo zwrotu:

Zgodnie z ustawą o umowach zawieranych na odległość i umowach zawieranych poza lokalem przedsiębiorstwa kupujący ma prawo do odstąpienia od umowy przy zakupach na aukcjach internetowych. Prawo odstąpienia nie ma jednak zastosowania, jeśli kupujący jest przedsiębiorcą.

Kupujący musi powiadomić, o chęci odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od dnia, w którym Kupujący odebrał/otrzymał zakupiony towar. Zwrotu do siedziby firmy należy dokonać nie później niż 25 dni po zakończeniu aukcji. Kupujący jest odpowiedzialny za wszystkie koszty transportu powrotnego. Produkt powinien zostać zwrócony w takim samym stanie, w jakim był w momencie zakupu.

Wyłączenia z prawa odstąpienia mają zastosowanie do przedmiotów ze złota i srebra, ponieważ ich wartość rynkowa jest różna. Wyjątki dotyczą również sprzedaży przedmiotów w partiach, w których nie wszystkie poszczególne części objęte są informacją i nie można zidentyfikować ich na podstawie zdjęć przedmiotu, np. albumy ze znaczkami, kolekcje monet, pudełka technologii mieszanej, komiksy, książki, pudełka z ubraniami, itp.

W przypadku nadużycia prawa do odstąpienia od umowy lub któregokolwiek z powyższych warunków, Aukcje bialoczarne.pl mają prawo do zawieszenia kupującego.

W przypadku problemów operacyjnych Aukcje bialoczarne.pl mają prawo przedłużyć bieżącą aukcję.